Wikipedia

Rezultatele căutării

20.07.2016

☆Medaliații Olimpici români și originile lor județene și regionale.☆

☆Medaliații BRONZ:

.Simona Amânar{CONSTANȚA}<=> 2 
 .Sorin Babii{ARAD}<=>1
 .Mircea Bedivan{CONSTANȚA}<=>1 
 .Dumitru Berbece{BACĂU}<=>1 
 .Ștefan Birtalan{SĂLAJ}<=>2
.Cristina Bontaș{BACĂU}<=>1
.Iosif Boroș{BRAȘOV}<=>2 
.Alexandru Buligan{MEHEDINȚI}<=>1
.Marius Căta-Chițiga{TIMIȘ}<=>1
.Alexandru Chiculiță{BUCUREȘTI}<=>1
.Mihai Cioc{TELEORMAN}<=>1
.Cristeana Cojocaru{probabil DOLJ}<=>1
.Nadia Comăneci{BACĂU}<=>1
.Adrian Cosma{BUCUREȘȚI}<=>2
.Gheorghe Covaciu{BUZĂU}<=>1
.Mihai Covaliu{BRAȘOV}<=>1
.Georgeta Damian{BOTOȘANI}<=>1
.Alexandru Dincă{BUCUREȘTI}<=>1
.Gheorghe Dogărescu{BRĂILA}<=>1.
.Gabriela Drăgoi{BUZĂU}<=>1
.Marian Drăgulescu{BUCUREȘTI}<=>2.
.Cezar Drăgăniță{ARAD}<=>1 
.Marian Dumitru{PRAHOVA}<=>3
.Cornel Durău{DOLJ}<=>2
.Alexandra Eremia{BUCUREȘTI}<=>1
.Alexander Fölker{MEHEDINȚI}<=>2
.Cristian Gațu{BUCUREȘTI}<=>2
.Dan Gîrleanu{BIHOR}<=>1
.Gina Gogean{VRANCEA}<=>3
.Dan Grecu{BUCUREȘTI}<=>1
.Gheorghe Gruia{BUCUREȘTI}<=>1
.Roland Gunesch{MUREȘ}<=>1
.Claudiu Ionescu{CONSTANȚA}<=>1
.Sandra Izbașa{BUCUREȘTI}<=>2
.Gavril Kicsid{COVASNA}<=>1
.Ghiță Licu{ILFOV}<=>1
.Elisabeta Lipă{SUCEAVA}<=>1
.Fița Lovin{BISTRIȚA-NĂSĂUD}<=>1
.Sorin Macavei{CLUJ}<=>1
.Viorel Manole{BRAȘOV}<=>1
.Lia Manoliu{CHIȘINĂU}<=>2
.Dan Marin{CĂLĂRAȘI}<=>1.
.Alexandra Marinescu{BUCUREȘTI}<=>1
.Lavinia Miloșovici{TIMIȘ}<=>3
.Florin Mina{TULCEA}<=>1
.Nicolae Munteanu{BRAȘOV}<=>3
.Steliana Nistor{SIBIU}<=>2
.Vasile Oprea{BUCUREȘTI}<=>1
.Corneliu Oros{BIHOR}<=>1
.Oana Pantelimon{GALAȚI}<=>1
.Simona Păucă{PRAHOVA}<=>1
.Cornel Penu{BUZĂU}<=>1
.Cătălina Ponor{CONSTANȚA}<=>1
.Ioan Pop{CLUJ}<=>2
.Nicolae Pop{MUREȘ}<=>1
.Ilie Daniel Popescu{CARAȘ-SEVERIN}<=>1
.Nicolae Rotaru{CONSTANȚA}<=>1
.Leo Rotman{BUCUREȘTI}<=>1
.Melita Rühn{SIBIU}<=>2
.Valentin Samungi{BUCUREȘTI}<=>1
.Simon Schobel{ALBA}<=>1
.Adrian Simion{BUCUREȘTI}<=>1
.Vasile Stângă{HUNEDOARA}<=>2
.Constantin Sterea{CONSTANȚA}<=>1
.Nicu Stoian{BUZĂU}<=>1
.Werner Stöckl{CARAȘ-SEVERIN}<=>1
.Viorica Susanu{GALAȚI}<=>1
.Gabriela Szabó{BISTRIȚA-NĂSĂUD}<=>1
.Anamaria Tămârjan{CONSTANȚA}<=>1
.Constantin Tudosie{DOLJ}<=>1
.Teodora Ungureanu{CARAS-SEVERIN}<=>1.
.Marius Urzică{HARGHITA}<=>1
.Lucian Vasilache{BACĂU}<=>1
.Neculai Vasilcă{BACĂU}<=>2.
.Aurel Vernescu{BUCUREȘTI}<=>2
.Radu Voina{MUREȘ}<=>2
.Maricel Voinea{GALAȚI}<=>2
.Ladislau Simon{MUREȘ}<=>1


☆JUDEȚE DE BRONZ:
1.BUCUREȘTI<=>20
2.CONSTANȚA<=>8
3.BRAȘOV<=>7
4.BACĂU<=>6
5.MUREȘ<=>5
6.TIMIȘ&DOLJ&BUZĂU&PRAHOVA&SIBIU&GALAȚI<=>4
7.MEHEDINȚI&VRANCEA&CLUJ&CARAȘ-SEVERIN<=>3
8.ARAD&SĂLAJ&BIHOR&BISTRIȚA-NĂSĂUD&CHIȘINĂU&HUNEDOARA<=>2
9.TELEORMAN&BOTOȘANI&BRĂILA&COVASNA&ILFOV&SUCEAVA&CĂLĂRAȘI&TULCEA&ALBA&HARGHITA<=>1


☆REGIUNI DE BRONZ:

1.MUNTENIA<=>32
 2.TRANSILVANIA<=>28
3.MOLDOVA<=>15
4.DOBROGEA<=>9
5.BANAT<=>7
5.OLTENIA<=>7
6.CRISANA<=>4
7.BUCOVINA<=>2
8.MARAMUREȘ<=>0

☆Medaliați cu ARGINT:

.Simona Amânar{CONSTANȚA}<=>1
.Alina Astafei{BUCUREȘTI}<=>1
.Violeta Beclea-Szekely{SUCEAVA}<=>1
.Ștefan Birtalan{SĂLAJ}<=>1
.Cristina Bontaș{BACĂU}<=>1
.Ana Maria Brânză{BUCUREȘTI}<=>1
.Corina Căprioriu{TIMIȘ}<=>1
.Nadia Comăneci{BACĂU}<=>3
.Adrian Cosma{BUCUREȘTI}<=>1
.Aurelia Dobre{BUCUREȘTI}<=>1
.Tiberiu Dolniceanu{IAȘI}<=>1
.Marian Drăgulescu{BUCUREȘTI}<=>1
.Cezar Drăgăniță{ARAD}<=>1
.Alina Alexandra Dumitru{PRAHOVA}<=>1
.Rodica Dunca{MARAMUREȘ}<=>1
.Emilia Eberle{ARAD}<=>2
.Alexander Fölker{MEHEDINȚI}<=>1
.Cristian Gațu{BUCUREȘTI}<=>1
.Gina Gogean{VRANCEA}<=>2
.Mircea Grabovski{MUREȘ}<=>1
.Anca Grigoraș{BACĂU}<=>1
.Roland Gunesch{MUREȘ}<=>1
.Vanda Hădărean{CLUJ}<=>1
.Vali Ionescu{TELEORMAN}<=>1
.Paula Ivan{FĂLEȘTI}<=>1
.Gavril Kicsid{COVASNA}<=>1
.Ghiță Licu{ILFOV}<=>1
.Elisabeta Lipă{SUCEAVA}<=>2
.Mihaela Loghin{NEAMȚ}<=>1
.Rodica Mateescu{BUCUREȘTI}<=>1
.Doina Melinte{BOTOȘANI}<=>1
.Argentina Menis{DOLJ}<=>1
.Lavinia Miloșovici{TIMIȘ}<=>1
.Ion Monea{BRAȘOV}<=>1
.Nicolae Munteanu{BRAȘOV}<=>1
.Steliana Nistor{SIBIU}<=>2
.Maria Olaru{SUCEAVA}<=>1
.Maria Păduraru{VASLUI}<=>1
.Mihaela Peneș{BUCUREȘTI}<=>1
.Cornel Penu{GALAȚI}<=>1
.Cătălina Ponor{CONSTANȚA}<=>1
.Celestina Popa{PRAHOVA}<=>1
.Andreea Răducan{VASLUI}<=>1
.Henri Rang{TIMIȘ}<=>1
.Melita Rühn{SIBIU}<=>1
.Daniela Silivaș{HUNEDOARA}<=>2
.Daniela Sofronie{CONSTANȚA}<=>1
.Werner Stöckl{CARAȘ-SEVERIN}<=>1
.Ecaterina Szabó{COVASNA}<=>1
.Gabriela Szabó{BISTRIȚA-NĂSĂUD}<=>1
.Ionela Târlea{VÂLCEA}<=>1
.Gabriela Trușcă{BACĂU}<=>1
.Constantin Tudosie{DOLJ}<=>1
.Dumitrița Turner{BACĂU}<=>1
.Teodora Ungureanu{CARAȘ-SEVERIN}<=>2
.Marius Urzică{HARGHITA}<=>2
.Aurel Vernescu{BUCUREȘTI}<=>1
.Radu Voina{MUREȘ}<=>1
.Camelia Voinea{CONSTANȚA}<=>1
.Monica Weber{SATU-MARE}<=>1




 ☆JUDEȚE DE ARGINT:

1.BUCUREȘTI<=>9
2.BACĂU<=>7
3.CONSTANȚA&SUCEAVA&MUREȘ<=>4
4.TIMIȘ&ARAD&SIBIU&CARAȘ-SEVERIN<=>3
5.PRAHOVA&VRANCEA&COVASNA&DOLJ&BRAȘOV&VASLUI&HUNEDOARA&HARGHITA<=>2
6.SĂLAJ&IAȘI&MARAMUREȘ&MEHEDINȚI&CLUJ&TELEORMAN&FĂLEȘTI&ILFOV&NEAMȚ&BOTOȘANI&GALAȚI&BISTRIȚA-NĂSĂUD&VÂLCEA&SATU MARE<=>1




☆REGIUNI DE ARGINT:


1.TRANSILVANIA<=>18 
2.MOLDOVA<=>15
3.MUNTENIA<=>13
4.BANAT<=>6
5.BUCOVINA<=>5
6.DOBROGEA<=>4
6.OLTENIA<=>4
7.CRIȘANA<=>3
8.MARAMUREȘ<=>2


 ☆Medaliați cu AUR:

 .Lavinia Agache{BACAU}<=>1
.Simona Amânar{CONSTANTA}<=>3
.Sorin Babii{ARAD}<=>1
.Laura Badea{BUCURESTI}<=>1
.Iolanda Balaș{TIMIS}<=>2
.Oana Ban{CLUJ}<=>1
.Nadia Comaneci{BACAU}<=>5
.Mihai Covaliu{BRASOV}<=>1
.Anișoara Cușmir-Stanciu{BRAILA}<=>1
.Laura Cutina{BUCURESTI}<=>1
.Georgeta Damian{BOTOSANI}<=>5
.Constantina Diță-Tomescu{GORJ}<=>1
.Alina Alexandra Dumitru{PRAHOVA}<=>1
.Alexandra Eremia{BUCURESTI}<=>1
.Cristina Grigoraș{SATU MARE}<=>1
.Paula Ivan{FALESTI}<=>1
.Sandra Izbașa{BUCURESTI}<=>2
.Elisabeta Lipă{SUCEAVA}<=>5
.Lia Manoliu{CHISINAU}<=>1
.Doina Melinte{BOTOSANI}<=>1
.Lavinia Miloșovici{TIMIS}<=>2
.Maria Olaru{SUCEAVA}<=>1
.Ivan Patzaichin{TULCEA}<=>4
.Simona Păucă{PRAHOVA}<=>2
.Mihaela Peneș{BUCURESTI}<=>1
.Cătălina Ponor{CONSTANTA}<=>3
.Claudia Presăcan{SIBIU}<=>1
.Andreea Răducan{VASLUI}<=>1
.Monica Roșu{BACAU}<=>2
.Leon Rotman{BUCURESTI}<=>2
.Daniela Silivaș{HUNEDOARA}<=>3
.Daniela Sofronie{CONSTANTA}<=>1
.Silvia Stroescu{BUCURESTI}<=>1
.Viorica Susanu{GALATI}<=>4
.Ecaterina Szabó{COVASNA}<=>4
.Gabriela Szabó{BISTRITA NASAUD}<=>1
.Sanda Toma{BOTOSANI}<=>1
.Marius Urzică{HARGHITA}<=>1
.Viorica Viscopoleanu{BUDINET}<=>1

☆JUDETE DE AUR:

1.BUCURESTI<=>9
2.BACAU<=>8
3.CONSTANTA&BOTOSANI<=>7
4.SUCEAVA<=>6
5.TIMIS&TULCEA&GALATI&COVASNA<=>4
6.PRAHOVA&HUNEDOARA<=>3
7.ARAD&CLUJ&BRASOV&BRAILA&GORJ&SATU MARE&FALESTI&CHISINAU&SIBIU&VASLUI&BISTRITA NASAUD&HARGHITA&BUDINET<=>1


☆REGIUNI DE AUR:

1.MOLDOVA<=>15
2.BUCOVINA<=>14
3.MUNTENIA<=>13
4.TRANSILVANIA<=>12
5.DOBROGEA<=>11
6.BANAT<=>4
7.OLTENIA&CRISANA&MARAMURES<=>1

0 comentarii:

Trimiteți un comentariu